wtorek, 3 kwietnia 2012

Geekowska Wielkanoc w TV

     W czasie gdy większość osób będzie zasiadać z rodziną przy stole wcinając jajka, część geeków będzie także siedzeć przed telewizorami. Przyjrzyjmy się co ciekawego stacje przygotowały dla zgłodniałych geeków na tegoroczną Wielkanoc.

Wielka Sobota

     Na kanale TVP 1 kto jeszcze nie widział "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona będzie miał ku temu okazje. Publiczna Dwójka uraczy nas klasycznym filmem z Jimem Careyem - "Maska". Każdy przemądrzały MG będzie mógł zobaczyć co oznacza nadmiar mocy oglądając "Bruce'a Wszechmogącego" na TVN, a pod wieczór poznać szaloną naukę w "Klopsiki i Inne Zjawiska Pogodowe". Późną nocą natomiast obejrzymy mroczny, choć kiepski fabularnie "Pakt Milczenia". Polsat tego dnia uraczy nas jedynie ekranizacją gry Dead or Alive - "DOA: Żywy lub Martwy" tuż przed północą.
Stacje niepubliczne uraczą nas niestety powtórkami. Na HBO 2 ponownie będzie można zobaczyć "Solomon Kane: Pogromca Zła". Bardziej fantastycznie będzie na Polsat Film: "Roboty", "Dzień, w którym Zatrzymała się Ziemia" czy "Obcy kontra Predator" to tylko niektóre z ich propozycji.



Wielka Niedziela

     Odnoszę wrażenie, że TVP się w ogóle nie stara. Prócz religijnych programów i odgrzewanych kotletów pokroju "Znachora" polecić mogę tylko "Przekręt" - znakomity film Guy'a Ritchie'go (TVP 2). Niestety podobną drogą podąża TVN i Polsat. Jedyny godny polecenia film to oparty o historię Salety film "Bokser". Fani cyberpunku będą mogli sobie przypomnieć klasykę - na TV 4 "Johnny Mnemonic". Poza tym marność nad marnościami.
Na ratunek przychodzi HBO. Otrzymamy sequel świetnej kreskówki, "Auta II" oraz kolejny demoniczny film z Nicolaem Cage'em w roli głownej "Drive Angry". Do tego powtórnie "Jestem Numerem Cztery" i nowy film Kevina Smitha (zwanego także Cichym Bobem) "CopOut". Dodatkowo na fali ogólnej paranoi roku 2012 Polsat Film wyemituje "Pojutrze".


Lany Poniedziałek

     Publiczna TVP prezentuje się tu nieco lepiej, lecz ciągle słabo. Animacja "Auta" leci na każde święta, ale jeśli ktoś nie widział może obejrzeć trzecią część "Piratów z Karaibów" oraz świetny polski film "Trick". Smutne że TVN i Polsat znów nie zachwycają. Czuję że Lany Poniedziałek będzie mokry u conieco mniej normalnych nastolatek - na TVN "Zmierzch". Na szczęście zdrowi na umyśle mogą obejrzeć na Polsacie "Ghost Ridera". 
HBO daje nam oczywiście drugi odcinek drugiego sezonu serialu "Gra o Tron", a poza tym to same powtórki (jak na przykład "Tron: Dziedzictwo").


Jak więc widać niewiele ciekawych produkcji przyjdzie geekom obejrzeć na święta. Na szczęście pozostają inne propozycje. Można kupić Deadlands Reloaded PL bądź Beasts & Barbarians i zanużyć się w tych świetnych grach. Ja zamierzam się skupić na lekturze książek "Komiks w PRL, PRL w Komiksie" oraz "Designers & Dragons".
Jeśli już nic innego macie do roboty to zawsze możecie iść na spacer.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz