poniedziałek, 17 czerwca 2013

Rzut Pokeballem w lesbijki

Serwis 4chan znany jest głównie dzięki grupie Anonymouse i boardowi /b/. Jednak czasami warto zajrzeć też na onne boardy. Jako geek często zaglądam na /tg/ poświęcony tradycyjnym grom - RPG, planszówkom, bitewniakom i karciankom. W serwisie tym dzięki zaangażowaniu wielu fanów powstało kilkanaście gier. W niniejszym wpisie prezentuje kilka z nich, które znaleźć można w serwisie 1d4chan.


Na początek polecam się przyjrzeć grom, które oparto o Legends of Zelda. Gra fabularna oparta o to uniwersum powstała już dawno na mechanice D&D, ale społeczność /tg/ postanowiła stworzyć nową wersję, która będzie bardziej Zeldowa. Kolejną wersję gry znajdziecie w tym miejscu, ale praca wciąż trwa i nie wiadomo kiedy ukaże się wersja ostateczna (choć to co już jest dostępne jest grywalne). W tym świecie pogracie także bawiąc się także w Megaton Wargame. Gra jest jeszcze na bardzo wczesnej wersji alfa, ale zapowiada się ciekawy system.

Sporo gier oparto o gry spod znaku Warhammera 40.000. Jedną z nich jest Adeptus Evangelion, w której wcielamy się w pilotów Evangelionów znanych z mangi & anime Neon Genesis Evangelion. Grę oparto o Dark Heresy i najnowsza edycja ma już ponad 250 bogato ilustrowanych stron (samego podręcznika dla graczy). Bardzo ciekawa alternatywa dla CthulhuTecha. Powstał także hack tej gry pozwalający grać w świecie Gundama.

Inną ciekawą grą, która przyciągnęła moje męskie ego to Car Lesbians. Jak łatwo się domyślić postacie to lesbijki, które ścigają się szybkimi samochodami, uprawiają dziki lesbijski seks lub obie rzeczy naraz. Oparta na dwóch statystykach (Hotness i Car) i kościach sześciościennych mechanika. Nic tylko brać i grać.

Kolejną bardzo fajną grą fabularną, którą można znaleźć w czeluściach Internetów jest Magic: the Gathering of Heroes. Gracze mogą wcielić się w Planeswalkerów bądź Magów. Mechanika korzysta z kości K6 i poniekąd oparta jest o mechanikę gry karcianej M:tG korzystającą z kolorów, a do czarowania można używać kart do CCG. Choć dostępna wersja nie jest skończona to gracze potwierdzają, że jest w pełni grywalna (postaram się dostępną wersję wkrótce złożyć w PDF). A tak prezentuje się karta postaci:


Ostatnią z gier, które chciałbym zaprezentować jest Pokemon Tabletop Adventures. Jest to prawdopodobnie najlepsza ze znanych mi odsłon RPG osadzonych w uniwersum Pokemona. Oparta o zmienioną mechanikę D20 gra daje setki możliwości rozwoju i eksploracji świata Kieszonkowych Potworów. Dostępnych jest bardzo dużo klas i możliwości custmoizacji - żaden trener nie będzie taki sam. W obecnej wersji beta 1.34 znajdują się już prawie całkiem gotowe podręczniki Players Handbook, Gamemaster Guide oraz Pokedex (zawiera ponad 600 Pokemonów z grafikami i statystykami). Szczerze polecam, bo choć mechanika wydaje się trudna można się szybko przyzwyczaić.Oczywiście to tylko z gier dostępnych na /tg/ i 1D4chan. Pełną listę znajdziecie tutaj (m.in. Futurama Toon RPG i Metal Slug RPG).

P.S. Jakby powyższe linki do Mediafire nie działały na moim Google Drive znajdziecie wszystkie pliki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz