poniedziałek, 26 września 2011

Geek TeFau #1

Geek TeFau to seria wpisów, w których będę przybliżał co ciekawsze fantastyczno-geekowskie programy do obejrzenia w telewizorze. Biorę na warsztat programy ogólnodostępne jak i niektóre z tv kablowej/cyfrowej. Będę je można rzec recenzował, ale czasami zrobię wyjątek i podam aktualny geekowski program tv.
Piloci Alaski
Wyobraźcie sobie mroźny klimat, brak dróg i setki wiosek. Nawet w takim miejscu potrzebna jest poczta, lekarz czy ksiądz. Dlatego istnieje kilkadziesiąt lotnisk, które obsługują bohaterowie serialu Discovery Channel. Walka  z czasem i pogodą. Warto zobaczyć jak wygląda życie bez cudownych polskich dróg.

Rodzina Borgiów
To już nie dokument choć mógłby i o taką nazwę walczyć. Jeremy Irons jako głowa rodziny Borgiów. Kochający ojciec, dbający mąż i kochanek oraz... intrygancki papież. Pięknie pokazane jak Kościół żądził. Poza tym ilość intryg tam się przewijających przekracza granice nawet dobrej kampanii. W tym tygodniu HBO znów będzie puszczać powtórkę całej serii.

Rush
Melbourne i policjanci ze specjalnej jednostki taktycznej. Warto obejrzeć by zobaczyć jakie problemy mają mieszkańcy antypodów. Ponoć każdy odcinek jest oparty o prawdziwe wydarzenia z Australii. Uzupełniająco polecam serial Morski Patrol - marynarka wojenna Australii i przygody załogi nowoczesnej łodzi patrolowej na północnym wybrzeżu. Oba seriale często puszczane na AXNach i Universal Channel.

Tajemnica Stonehenge
Bardzo kiepski film. Warto go jednak obejrzeć by poznać kolejną cudowną teorię o końcu świata. Poza tym fabularny motyw dobry do wykorzystania w grach fabularnych (np SWEPL czy CoC). Film puszczany na Sci-Fi Channel przynajmniej raz w tygodniu.


Kolejna dawka Geek TeFau przed weekendem gdzie poznacie co ciekawego geekowskiego będzie można obejrzeć w weekend.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz