piątek, 13 stycznia 2012

Polska w RPG cz. 3 - Interface Zero

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu nastąpi wysyłka polskiej edycji settingu Interface Zero (a przynajmniej takoż to się wydaje, bo podręczniki już schną). Jako niespodziankę w podręczniku znajdziemy mini-dodatek o Polsce w tym cyberpunkowym świecie. 

Ponieważ UE się rozrastała i teraz zwie się Unia Euroazjatycka to Polska jakimś cudem przetrwała. Oczywiście to też nie do końca tak jak powinna. Choć w I0 w odróżnieniu od kilku innych cyberpunkowych gier fabularnych na terenach Polski nie ujrzymy wojny z którymś z naszych pokojowo nastawionych sąsiadów to nie oznacza, że jest sielankowo. Po pierwsze zmieniono nazwę obszaru RP. Tak, skrót nadal pasuje, ale nie jest to już Rzeczpospolita Polska, a Region Przywiślański. Po prostu niektórym stara nazwa przeszkadzała.


Po drugie RP jest jednym z najbardziej zacofanych regionów UE (niektóre rzeczy się nie zmieniają). Dodajmy do tego ogromny napływ imigrantów (rosyjskich, islamistów i innych) i mamy oto teren gdzie Polacy stanowią tylko 60% ogółu populacji.
Po trzecie RP stała się siedliskiem wielu nielegalnych organizacji, które bez problemów można by podciągnąć pod organizajcje terrorystyczne. Mamy więc i neonazioli, i chrześcijańskich szowinistów, i nawet Nową Armię Krajową.

Szczegółów nie podam, bo jednak warto sięgnąć po ten cyberpunkowy system. Poza tym liczę, że powstanie jakiś internetowy projekt, gdzie każdy będzie mógł dołożyć swe pomysły do bardziej szczegółowego opisu Regionu Przywiślańskiego.
Sam opis jak dla mnie pasuje do całego settingu. Liczyłem jednak na to, że Polska będzie Polską, ale Region Przywiślański też ujdzie. Podoba mi się pomysł z imigrantami - ileż to daje okazji do cyberpunko-rasistowskich przygód. Podoba mi się także fakt, że polskie wojska są jednym z tych, które NATO wysłało do byłego USA w celu zażegnania konfliktu. Obecnie stacjonują w wolnym mieście Saint Louis.
Kończąc wspomnę iż od autora podręcznika do CP2020 Polska A.D. 2020 (o którym wspominałem wcześniej) dostałem info, że projekt będzie wkrótce reaktywowany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz