środa, 2 marca 2016

Reaktywacja

Postanowiłem wrócić do pisania niniejszego bloga. Nie stawiam sobie jednak teraz żadnych celów, tudzież wymogów pokroju 'notka co tydzień' czy 'pisać raz w miesiącu'. Notki będą się pojawiać jak tylko znajdę chęć.


O czym będę pisał? O wszystkim co związane z geekowskim hobby - RPG, fantastyce, filmach i serialach, konwentach i różnych ciekawostkach. Czasami będzie to notka o tym co mnie zaskoczyło lub zdziwiło. Innym razem relacja z sesji lub jakiś erpegowy pomysł.

Teraz krótko o tym co się działo przez ostatnie trzy lata. Po pierwsze wybrano mnie 4 razy na sędziego nagród EN World RPG Awards (znane jako ENnies). Dzięki temu miałem (i wciąż mam) okazję poznać setki nowych systemów RPG oraz wielu wspaniałych graczy i twórców (więcej o tym tutaj).
Po drugie moje konwentowanie osłabło - jak się uda raz na rok pojechać na konwent to jest dobrze. Ten rok zapowiada się lepiej - była już warszawska ZjAva, niedługo będzie Lajkonik, a w maju Wrocławskie Dni Fantastyki oraz może Arkhammer w Kaliszu. Dalej nie zamierzam planować.
Po trzecie i póki co ostatnie: zacząłem rozszerzać swą nerdozę na koszulki, figurki i gry planszowe.

Od 2013 zdarzyło się też kilka geekowskich rzeczy, które miały większy lub mniejszy wpływ na mnie. Pojawiły się nowe "Gwiezdne Wojny". Coś co wydawało się niemożliwe, stało się i kina zapełniły się wymachującymi mieczami świetlnymi nerdami. Film naprawdę mi się podobał i poniekąd wypełnił pustkę za skasowanym Expanded Universe.
Uniwersa DC i Marvel wypełniły ekrany telewizorów i kin. Serial "The Flash" całkowicie mnie do siebie przekonał, a rozwijany metaplot w produkcjach Marvel'a, choć czasami naiwny, zapowiada miodną końcówkę. Tym bardziej czekam na kinowy DC Universe - jeszcze tylko niecały miesiąc do premiery filmu "Batman v. Superman: Dawn of Justice".

Oczywiście wydarzeń takich było więcej, choćby powrót czasopisma "Magia i Miecz", rozwój crowdfunding'u czy wydanie mojego setting'u do systemu "Adventurers!". Sądzę, że po kolei te wydarzenia będą się pojawiać na blogu. Zapraszam do lektury.

1 komentarz: